4H-yritykset

 

VIROLAHTI:

 

 

MIEHIKKÄLÄ:

 

 

HAMINA:

Tos pihatyöt, Tuomas Kervinen, puh. 044 9731 586, tuomaskervinen@gmail.com 

                            * kotisvut: tos-pihapalvelut.webnode.fi

                            * pihatyöt

                            * ikkunanpesu

                            * autonpesu

 

Huolto-ja kunnossapito, Niilo Vehmaa, puh. 044 2703 582

                             

Lotan hoitopalvelu, Lotta Hollanti, puh. 044 5958 030,lotta.hollanti@gmail.com

                            * eläinten hoito

                            * lasten hoito

                            * muu kotiapu, mm. kaupassa käynti, haravointi, ikkunan pesu

                            * puutarhanhoito
 

 

Venlan_kynsiä, Venla Roimola, puh. 045 1310 336, venlaroimola@hotmail.com

                            * ripsien pidennykset ja Lashlift

 

Reikärri, Petrus Tasa, puh. 044 5550 616, petrus.tasa@gmail.com

                             * puutarhan ja kiinteistönhoito

 

Neikkarlampi, Benjamin Tasa, puh. 044 3606 119, benjamintasa394@gmail.com

                             * metsänhoito
                             * halonhakkuu

 

Verstas puu@musiikki, Oskari Ahola, puh. 040 5943 704, oskaripoika01gmail.com

                            * puukäsityöt

 

Karoliinan taide ja tuote, Karoliina Parkko, puh. 044 296 2252, karoliinaparkko@gmail.com

                           * kotisivut: karoliinantaide.weebly.com
                           * taide, käsityöt

 

Ankeshorses, Anni Arvilommi, puh. 050 552 2452, ankeshorses1@gmail.com

                         * kotisivut: ankeshorses webnode.fi
                         * käsityöt, keppihepat

 

 

 

 

                            

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 


 


 

 

                  


 

 

 

 

                              

Tarvitsetko apua lemmikkisi tai lastesi hoidossa, kotisi siivoustöissä, pihan hoidossa tai apua kesämökilläsi? Vai etsitkö uusia lahjaideoita tai piristävää ohjelmaa perhejuhliin.

Erilaisen työpalvelun 4H-yhdistyksessämme hoitavat 4H-yrittäjät, joiden yhteystiedot ja yrityksen toimintamuodot löydät kohdasta 4H-yritykset.